Kapat

Otel Açıklamaları

Genel Özellikler

Emet Termal Otel Resort Spa Kütahya, Emet bölgesinde bulunmaktadır. 97000 m2 alanda kurulmuş olan Emet Termal Otel Resort Spa yarım pansiyon konseptiyle misafirlerimize hizmet vermektedir. Tesiste bulunan ala carte restaurant, açık restaurant, kapalı restaurantta yemeklerinizi yiyebilirsiniz. 

Oda Özellikler

97.000 metrekare botanik park içerisinde yer alan Emet Thermal Resort Otel, sağlık ve tatil kavramlarını bir araya getirip müşterilerine kaliteli hizmet sunmak için kurulmuştur. İstanbul-Ankara-İzmir üçgeninin tam ortasında olan Kütahya’nın Emet ilçesinde faaliyete geçen tesis 83 standart oda, 4 gold suit oda ve 36 aile süit oda ile hizmet vermektedir. Tesise ait her odada katkısız şifalı termal suyu bulunmaktadır. Odalarda termal su mevcuttur.

Havuz ve Eğlence

Hiçbir yerde göremeyeceğiniz, 24 saatte yosun üreten doğal yosun havuzunda, doğal olarak ayaklarınızın altında kaynayan su 37 derecedir. Yosunun zayıflatıcı etkisinin yanı sıra kolestrol, lipid, trigliserid gibi yağ yapıcı maddeleri parçalayıcı etkisi de vardır. Zayıflatıcı ve yağ parçalayıcı etkisinin yanında metabolizmayı düzenler, vücuttaki toksin maddeleri atmaya yardımcı olur, doku elastikiyetini arttırır ve dolayısıyla dokuları gençleştirir. Bu özelliği sizlere rahatlık verirken yosunun insan vücuduna sağladığı güzelliği hissederek yosun havuzundan ayrılamayacaksınız.

Yosunun içindeki bu ana etken maddelerin faydaları;

 • Sodyum aljinat: Yosunun en etken maddesi olan sodyum aljinatın özelliği yağ parçalayıcı olmasıdır. Büyük moleküllü yağ vücuttan atılamaz. Sodyum aljinat vücudumuzdaki büyük moleküllü yağları parçalayıp küçülttüğünden yağların vücuttan atılımını kolaylaştırır. Vücuttaki yağlar erirken sarkmayı önleyen bölümü bu amino asitlerdir.
 • A, B, C, F, K vitaminleri: Yosunun içinde bulunan ve cildi canlandıran vitaminlerdir.
 • İyot: Metabolizmayı çalıştırır ve kan akışını hızlandırır.

Tamamıyla doğal olan yosun havuzunun üstünde gezen ve dipte bulunan canlı yosunların kimyasal ve şifalı özellikleri erimiş halde yosun havuzu suyunda da bulunmaktadır.

Satışını yaptığımız yosun sabunu bu maddeden elde edilmektedir.

Yosunlu havuzda yapılacak jimnastik hareketleri ise metabolizmayı canlandırdığından yağları erimesini hızlandırmaktadır.

Yurtdışında birçok güzellik enstitüsünde başarıyla kullanılan yosun tedavisi Algaform De-tox programında tamamen doğal haliyle DOĞAL YOSUN HAVUZU’nda sizlere sunuluyor.

Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde

 • Çeşitli adale ve kemik rahatsızlıkları
 • Çocuk beyninde oluşan bir hasara bağlı duruş, hareket ve denge kusuru
 • Stres ve buna bağlı rahatsızlıklar
 • Spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedaviler
 • Osteoporoz
 • Cilt gençleştirici kırışıklıkları azaltıcı saçları ve tırnakları güçlendirici ve parlaklık verici
 • Eklem ve eklem dışı kireçlenmeler
 • Sedef hastalığının tedavisi
 • Kaplıcamıza tedavi görmek için gelen yürüyemeyen hastalarımız, tedavi sonucu yürüyerek tesisimizden ayrılıyorlar.2 adet kapalı yüzme havuzu ile keyifli bir tatil yaşayabilirsiniz. Tesis içerisinde yer alan spa, masaj hizmetlerinden faydalanarak rahatlayabilir ve kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Keyifli vakit geçirmeniz için tesiste bar bulunmaktadır. 
 •  

Yeme İçme Konsepti

Yarım Pansyon 

Sbah kahvaltısı - 07:30-10:00

Alşam yemeği - 19:00-21:00

Çay ve kek - 17:00-18:00

 

Otel Özellikleri

Otel özellikleri

Çamaşırhane Servisi
Kapalı Yüzme Havuzu
Kuaför
Oda Servisi
Sigara İçilmeyen Odalar
Toplantı Odası
Aquapark
Emanet Kasa

Yiyecek ve İçecekler

Yarım Pansiyon

Çocuklar için

Çocuk Kulübü

Sağlık / Spa

Hamam
Masaj

Spor tesisleri

Tenis Kortu

Uygunluk

Aileler
Balayı çiftleri
İş gezileri

Fiyat Tablosu

Oda Listesi